خاصیت جوانه گندم

خاصیت جوانه گندم

امروزه که مردم نسبت به تغذیه سالم آگاهی بیشتری دارند و بیشتر مراقب سلامت خود هستند. شما می‌توانید آرد جوانه گندم را از نزدیکترین فروشگاه‌های مواد غذایی تهیه کنید، پس خلاق باشید و این مواد مغذی را در دستورهای آشپزیتان به کار ببرید. اگر چه اندازهی جوانه گندم بسیار کوچک است اما مقدار قابل توجهی مواد مغذی در خود دارد. پوسته بیرونی گندم یا همان سبوس هم بسیار مفید است و می‌تواند در آشپزی و رژیم غذایی شما بسیار کاربردی باشد. جوانه گندم منبع سرشاری از انرژی، فیبر و کربوهیدرات‌های پیچیده است که هر کدام از آنها به مزایای فراوانی برای بدن دارند و مصرف روزانه آنها مهم است ویتامین‌هایی مانند فولات، ویتامین E و ویتامین B پتاسین و پتامین و B6 با مقادیر زیادی پتاسیم، آهن و همچنین روی، کلسیم، پتاسیم، فسفر و سلیسیوم است.

جوانه گندم برای بهبود ایمنی بدن

جوانه گندم در همه انواع مواد غذایی به افزایش ایمنی کمک می کند. پروتئین موجود در جوانه فعالیت آنتی اکسیدان ها در بدن را افزایش میدهد. این امر مانع آسیب بافت بدن و از بین بردن هر گونه ارگانیسم عفونی میشود در نتیجه مکانیزم دفاعی بدن را بهبود میبخشد.

خاصیت آنتی کسیدانی و ضد پیری جوانه گندم

جوانهگندم خواص آنتی اکسیدان و ضد پیری دارد که به پیش گیری از بسیاری از بیماری ها مانند سرطان، بیماری های قلبی عروقی و غیره کمک می کند و همچنین به کاهش علایم پیری خطوط و چین و چروک نیز کمک می کند و علائم پیری زودرس را نیز کاهش می دهد. بافت پوست و مو شما را حفظ می کند و حتی پوست شما را از آسیب محافظت میکند.

 

جوانه گندم برای داشتن موهای سالم

موهای سالم با اضافه کردن ویتامین ایی به رژیم غذایی به دست آید. اگر بدن از ویتامین ایی محروم بماند، موهایتان خشک می شود و آن ها به راحتی می شکنند بنابراین اگر می خواهید موهای قوی، سالم و براق داشته باشید، روغن جوانه گندم می تواند این کار را انجام دهد. این به این دلیل است که روغن جوانه گندم منبع اصلی ویتامین ایی است. شما هم می توانید آن را به شکل روغن، کپسول یا حتی دانه ها استفاده کنید. این به شما کمک می کند سالم بمانید و همچنین رشد مو را تقویت خواهید کرد.

 

کاهش کلسترول بد (LDL)

کلسترولی است که در بدن اکسید شده و در رگ‌ها و شریان‌های خونی باقی می‌ماند و همین امر و یکی از دلایل رایج و عوامل خطرناک در حمله‌های قلبی و نیز سکته مغزی است. اگر رژیم غذایی شما حاوی جوانه گندم باشد این دو ماد با تامین میزان فیبر در رژیم غذایی شما خطر ابتلا به این بیماری‌های قلبی را تا درصد قابل توجهی کاهش می‌دهد.

 

بهبود متابولیسم سلولی

یکی دیگر از ویتامین‌های مفید موجود در پروتین جوانه گندم ویتامین B است که شامل گروهی از انواع این ویتامین است از جمله یناسین، یتامین و فولات این ویتامین‌ ها برای متابولیسم سلولی حیاتی هستند و باعث تبدیل مواد مغذی همچون کربوهیدرات، چربی و گلوکز به انرژی مصرفی مورد نیاز برای سلول‌ها می‌شوند.

مدیر فروشگاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد و صرفا جزء اطلاعات ضروری است.